Zapraszamy do publikacji

Zapraszamy do publikacji

Szanowni Pracownicy (nie tylko naukowi)!

Z okazji 55-lecia uczelni Dział Promocji, Komunikacji i Kultury chciałby wydać publikację popularyzującą wiedzę, po którą czytelnicy sięgną tak, jak po czasopismo Focus, albo „Krótką historię czasu” Stephena Hawkinga.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o przesłanie tematów i streszczeń tekstów, które przybliżą zagadnienia badawcze realizowane na politechnice, wyjaśnią jakiś naukowy aspekt i złożą się na jubileuszowy zbiór najatrakcyjniejszych wykładów otwartych do czytania.

Zwracamy się głównie do naukowców, ale nie tylko – wiemy, że wśród pracowników administracji wiele osób ma ciekawe zainteresowania, prowadzi tematyczne blogi i ma unikalną wiedzę. Będziemy zachwyceni, jeśli zechcą się nią podzielić na łamach planowanej publikacji!

Po powodzeniu, jakim cieszą się popularnonaukowe artykuły umieszczone w portalu uczelni (m. in. o fotografii rentgenowskiej, interfejsach mózg-komputer czy chińskiej kulturze biznesu) – możemy sądzić, że wspólna książka naszych pracowników będzie bestsellerem (a na pewno okazją do wzajemnego poznania naszych pasji).

Na pewno macie Państwo wiele pomysłów, zagadnień, tematów lub gotowych opracowań! Czekamy do 20 kwietnia br. pod adresem l.sterniuk-gronek@po.edu.pl i służymy redakcyjną pomocą!